Zakładka w stylu retro

Zakładka w stylu retro

Zakładka a w stylu retro – to pierwsza odsłona w takim właśnie stylu. Tworzyłam ich wiele, ale były robione w technice decoupage. Tym razem postanowiłam to zmienić i taką wyskrapować.

zakładka w stylu retro
zakładka w stylu retro

zakladka2

Nie było łatwo

Styl retro wcale nie jest łatwy jakby się wydawało. Moje pierwsze prace (Album o moim mieście ) doskonale to obrazuje. Problem polegał na tym, że wykorzystane zdjęcia są kolorowe, zupełnie inaczej jest gdy podstawą są stare fotografie.

zakladka2d

Czytanie to prawie czynność retro

W dobie internetu, telewizji jak obserwuję mało ludzi czyta książki. Przynajmniej jest takich sporo w moim otoczeniu, szczególnie w pracy. „A po co to komu”, „Nie mam na to czasu”, „Wolę obejrzeć film” – takie uzasadnienia często pojawiają się nawet, kiedy nie pytam, ale widzą mnie z książką.

zakladka2c

Wbrew wszystkiemu zakładka

Stąd pomysł na taki właśnie gadżet jako dodatek do książki. Styl retro zawsze mnie fascynował, często też wracam do :dawnych czasów”, starych fotografii, dokumentów które zbieram zajmując się innym moim hobby – genealogią. Tym bardziej cieszy mnie, że taką właśnie zakładkę zrobiłam. Takie zawsze się podobają, o czym już się przekonałam, bo zakładka pozostała już tylko na fotografiach

zakladka2b

Czemu nie Wyzwanie?

zakladka2a

Zakładeczkę zgłaszam na Wyzwanie na blogu ScrapAndMe – Wyzwanie 25 – praca w stylu vintage ale nie kartka

scrapandme-banerek-wyzwanie-vintage-nie-kartka

3 thoughts on “Zakładka w stylu retro

  1. Bardzo fajna zakładka!
    I niestety – zgadzam się, choć bardzo nad tym ubolewam, że samo czytanie staje się powoli czynnością retro 🙁 Trzeba robić więcej takich pięknych zakładek i wręczać komu się uda, może wrócą do ksiązek!
    Dziękuje za udział w wyzwaniu ScrapAndMe 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *