Trzy inspirujące blogi – blogowanie

Trzy inspiracje  blogosfery – blogowanie

Trzy inspirujące blogi - blogowanie
Trzy inspirujące blogi – blogowanie

Trzy inspirujące blogi – blogowanie

Ten blog jak też inne moje: Kącik Szydełkowych Supełków,  Bogusława Matusiak – blog z wierszami, są dowodami na to, ze znalazłam się w świecie blogosfery. Prowadzenie bloga czy blogów stało się nieodłącznym i wręcz koniecznym atrybutem w komunikacji z innymi osobami. Dotyczy różnych dziedzin – jeśli ktoś ma sklep, to pomaga w reklamie, fotograficzne pomagają nam w szlifowaniu umiejętności posługiwania się aparatem, obejrzeniu ciekawych zdjęć. Rękodzieło także ma swoje miejsce. Szydełkujący, tworzący piękne kartki, albumy, włóczkowe zabawki czy uszyte cudeńka dzielą się tym co tworzą, inspirują , a tam gdzie spotykamy zabawy – wyzwania mobilizują do naszej kreatywności  w danym zakresie.

Blogowanie

Prowadzenie bloga jak się okazuje wcale nie jest takie proste. Jednak można odwiedzić i poczytać jak dobrze i skutecznie pisać posty, jak atrakcyjnie  przedstawić  swoje rękodzielnicze wytwory.

Ja zaczęłam od profesjonalnego hostingu, zmiany loga   (Kącik szydełkowy już nie oddaje tego jednego rodzaju rękodzieła). Doszły inne techniki które mnie pasjonują i którymi wypełniam wolny czas po pracy.

Inspiracje

Znalazłam trzy inspirujące blogi które pomogły mi w dokonaniu tych zmian i teraz chcę się podzielić linkami do nich.

 

Żyj  – kochaj – Twórz

www.zyj-kochaj-tworz.pl/blog
www.zyj-kochaj-tworz.pl/blog

http://www.zyj-kochaj-tworz.pl/blog

Na ten blog trafiłam wpisując w goglach zapytanie jak zrobić swoje dobre logo. Autorka swoimi wskazówkami bardzo mi pomogła. Można się również dowiedzieć jak stworzyć swój pierwszy newsletter, wybrać fajny szablon który będzie pasował do naszych zainteresowań i żeby był czytelny  dla naszych czytelników. To tylko mały wycinek tego co można znaleźć na blogu. Mnie osobiście bardzo przypadł również pomysł z motywującymi tapetami na swój komputer.

Jeżeli więc chcesz spojrzeć inaczej na swój blog, może dokonać pewnych zmian to ten blog w tym pomoże.

 

Blokotek

blokotek
blokotek

http://www.blokotek.pl/

Ta strona przyciągnęła moją uwagę swoją nazwą i logiem. Znalazłam tam bardzo dużo inspiracji dotyczących bardzo dobrych darmowych fotografii, które autorka pozwala pobrać za darmo i wykorzystać je we własnych wpisach. Kilka z nich użyłam już tutaj.

Na stronie znajdziemy także wiele ciekawych szablonów szczególnie na platformę blogspot. Jest w czym wybierać. Grafika do pobrania, ciekawe poradniki z cyklu jak coś zrobić. Zachęcam do zajrzenia, bo warto.

 

Jest rudo

jest ruso
jest rudo

http://www.jestrudo.pl/

To blog fotograficzny, czyli szczególnie polecam dla tych którzy kochają piękne zdjęcia, robią je a chcą robić jeszcze piękniejsze. Znalazłam tutaj poradniki dotyczące programów graficznych Gimpa i Photoscape. Dużo ciekawych treści dotyczących blogowania, przemyślenia z różnych dziedzin życia.

Znajdziemy słówko o biznesie, o kosmetykach. Myślę, że mogę polecić ten blog tym bardziej, że z wielu porad tam zamieszczonych  korzystałam i korzystam przy tworzeniu swojego.

 

Czas na zmiany?

To trzy blogi, które mnie zainspirowały do zupełnie nowego, świeżego spojrzenia na blog i blogowanie.

 

A jak to jest u Was? Czy myślicie o nowych kierunkach w swoim blogowaniu ?

2 thoughts on “Trzy inspirujące blogi – blogowanie

    1. Super!
      Cały czas trwa praca nad blogiem. Mam mnóstwo pomysłów na nowe rzeczy. Szlifuję „motyw” bloga, by był czytelny, by można było wszystko znaleźć. No i tłumaczenie szablonu – to trochę trwa. Myślę jednak, że pomaleńku uda mi się zrealizować to co planuję 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *