Serce dla Nikodema – podsumowanie akcji charytatywnej

Serce dla Nikodema – podsumowanie akcji charytatywnej

Serce dla Nikodema - podsumowanie akcji charytatywnej
Serce dla Nikodema – podsumowanie akcji charytatywnej

Serce dla Nikodema – podsumowanie akcji charytatywnej – przyszedł w końcu ten czas, by z wielka radością oznajmić – udało się!

Jak to się zaczęło ?

Pewnego sierpniowego dnia otrzymałam wiadomość na Facebooku od Pani Magdaleny,  czy nie zgodziłabym się wziąć udziału w akcji „Serca otwarte dzieciom” i ofiarować coś z tego co tworzę. Oczywiście – zgoda była natychmiastowa. Co mnie zastanowiło, że do tej pory nie wiedziałam o tej inicjatywie,  a sama akcja organizowana była po raz trzeci. W tym roku bohaterem był Nikodem.

Kim jest Nikodem?

Nikodem
Nikodem

Wiele można by napisać, ale najważniejsze jest to, że potrzebował i potrzebuje naszej pomocy. Więcej o Nikodemie można dowiedzieć się na Jego stronie na Facebooku: https://web.facebook.com/pomocdlanikodema/?hc_ref=PAGES_TIMELINE

Dobre Anioły

Poprosiłam również o pomoc Was – i nie zawiodłam się. Wielkie macie serducha i z tego miejsca chciałabym bardzo, bardzo serdecznie podziękować za wszystkie Wasze dary.  trudno jest wymienić Was wszystkie,  ponieważ podawałam dwa adresy, na które można było wysyłać darowane rzeczy. Tym osóbkom, których przedmioty przychodziły na mój domowy adres dziękowałam już w pojedynczych wpisach na drugim blogu, lecz tutaj zrobię to jeszcze raz.

A więc Magdzie Wo za piękne kartki,  Tatianie również za cudne karteczki i Blance także za prace karteczkowe. Viola również wspomogła nas pięknymi kartkami.Bardzo dziękuję również Alince – Alivero – koty przecudne. Koty Alinki przyszły za późno, ale stanowią już pierwszy dar na kolejną akcję na następny rok.

Bal z licytacją

Dnia 22 października odbył się wielki bal dobroczynny. Były tańce, jedzonko a pomiędzy odbyły się trzy licytacje przedmiotów, których jak wynika ze sprawozdania było zaskakująco wiele. Odbyła się także loteria, każdy z zaproszonych gości musiał opłacić „wejściówkę”, otrzymał los i czekał na niespodziankę.  Każdy, nawet najmniejszy Drobiazg przyczynił się do tego, że całą akcję można zaliczyć do bardzo udanych.

Udało się zebrać ponad 33 tysiące złotych, co było zaskoczeniem nawet dla Organizatorów.  Okazało się,  że kwota była o połowę większa niż to było w zeszłym roku.  Może sprawiło to, że więcej osób wiedziało, że więcej przedmiotów pojawiło się na licytacje.  Lecz to nie jest już teraz ważne. Najważniejsze jest to,  że wciąż mamy wrażliwe serca, że wciąż potrafimy się dzielić i cieszyć się szczęściem Tych najmniejszych, których los ciężko doświadcza.

Nie pytam już dlaczego tak, widocznie taka droga przed nimi i nami, by otworzyć serce i darować cząstkę siebie bez żadnych oczekiwań.

Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję. No i cóż, pomalutku zaczynamy myśleć o kolejnym balu i kolejnym dziecku.

„Dobroć dawana innym zawsze do nas powraca”

 

 

2 thoughts on “Serce dla Nikodema – podsumowanie akcji charytatywnej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *