Inspirujący cytat – zrób to co możesz

Inspirujący cytat - zrób to co możesz
Inspirujący cytat – zrób to co możesz

Zrób to co możesz

Inspirujący cytat – zrób to co możesz, ponieważ  zdarza się, że pomimo najlepszych chęci i bardzo optymistycznego podejścia do życia zdarzają się momenty o ciemniejszym zabarwieniu. Najzwyczajniej mamy doła. Totalnego. Nic się nie chce: ani dziergać , ani malować drewna czy układać kolorowe papiery w sensowną kartkową całość. Do tego jak jeszcze za oknem deszczowo to dodatkowe obniżenie naszego barometru działaniowego.

I te osaczające myśli: „Po co to wszystko?”, „Komu potrzebne te Twoje wytworowe podskoki”.

Właśnie wtedy mają głęboki sens pozytywne Inspirujące cytaty.

Zacznij tam gdzie jesteś

Nie bój się, że to jest ten najciemniejszy punkt wyjścia, Właśnie z takich miejsc najbardziej widać jak się odbijamy, jak robimy pierwszy krok, trudny, wymagający od nas maksimum koncentracji. Wiem po sobie ile kosztuje kierunek na działanie. Przygotowanie farb, przedmiotu, myśl o motywie, kolorze czy kształcie.

Nawet ten wpis jest zaplanowaną częścią wypełniania pierwszej części tego cytatu, co nie oznacza że aktualnie mam gorsze chwile. Raczej pomysł na cykliczne wpisy, co środę nowy inspirujący cytat.

Użyj tego co masz

Dokładnie tak to brzmi: tlący się pomysł w głowie na kolejny wpis, książka do przeczytania, którą ciągle odkładasz na później. Nie kombinuj z kolorami na kolejne pudełko – prostota nie zawiodła Cię w przeszłości. Papierów na kolejną kartkę także masz dosyć. Wystarczy uruchomić troszkę wyobraźni a wtedy

Zrób to co możesz

Bo przecież możesz, potrafisz. Często i to zbyt często tracimy czas na zadawanie sobie tych pytań wyżej. A szkoda, bo właśnie w nim może nastąpić zmiana z „mogę” i „chcę” na „DZIAŁAM”. Tak jak ja dzisiaj – pomyślałam, poszukałam ciekawego cytatu (szkoda tylko, że nie znalazłam autora tej myśli), który szczególnie dotknął mnie przekazem – do tego ciekawy program do tworzenia ładnych cytatów – QUOZIO i gotowe.

Więc działajmy!

W kolejnym wpisie opiszę jak tworzy się taki ładnie wyglądający cytat.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *