Herbaciarka – róże i filiżanka

Herbaciarka- róże i filiżanka
Herbaciarka- róże i filiżanka

Herbaciarka – róże i filiżanka

Herbaciarka – róże i filiżanka. Przyszedł czas na kolejne pudełko na ten aromatyczny napój – pierwsze z trzech, które powstają na zamówienie. Motyw który się spodobał  wykorzystałam również tworząc wcześniej  inną herbaciareczkę w poście Tea Time.

Według wskazań ta a raczej te, bo dwie sztuki miały być w beżach i brązach. Jest to jak widzę bardzo klasyczne zestawienie kolorystyczne. Kilka już takich powstało.  Ta herbaciarka różni się od tych, które robiłam ilością przegródek przeznaczonych na herbatki – jest ich sześć.

Motyw róż i filiżanki

Ten motyw także dość często pojawia się na herbaciarkach.  Można powiedzieć – także klasyka. Te kwiaty dodają ozdabianym przedmiotom sielskiego, domowego, ciepłego klimatu, tym samym kuchnia również z takim akcentem staje się przytulniejsza. Nie jest to moje zdanie, ale tak stwierdzają właścicielki herbaciarek  lub zawieszek, które od czasu do czasu również powstają.

Potrzeba ładnych pudełek

 

Herbaciarka w róże
Herbaciarka w róże

Nigdy przedtem nie przyszło mi na myśl, że będzie taka potrzeba by ozdabiać pudełka na herbatę. Pewnie dlatego, że sama pijam kawę, więc herbata była na dalekim brzegu spożywania. Szybko jednak musiałam zweryfikować moje podejście do tego napoju. Oczywiście nie przerzuciłam się całkowicie na Tea Time, ale zdarza mi się to od czasu do czasu.

Moje pudełko na herbatę

W związku z tym rodzi się w głowie pomysł na własną herbaciarkę, żeby nie było…  że szewc chodzi bez butów. Pomysł jest, pudełka zamówione, papiery ryżowe również. Teraz tylko trzeba załatwić trochę czasu i do dzieła.

 

A Wy jakim napoje się raczycie? Kawa czy herbata?

2 thoughts on “Herbaciarka – róże i filiżanka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *